PODZIEL SIĘ

Dywan to nieodłączny element wystroju wielu wnętrz. Wybierając model odpowiedni do naszego wnętrza należy dobierać go do wystroju – nie odwrotnie. Łatwiej ( i zdecydowanie taniej) bowiem dopasować dywan do poszczególnych elementów, aniżeli szukać mebli pasujących do wymarzonego modelu kobieca. Ponadto układ i wymiary mebli oraz sprzętów są w tym wypadku bardzo ważne. Jak zatem wybrać odpowiedni dywan do poszczególnych pomieszczeń w domu?

Dywan w sypialni

W sypialni, głównym zadaniem dywanu jest podkreślenie najważniejszego mebla w tym pokoju, a więc lóżka. Jednocześnie dywan w sypialni pełni funkcję ocieplenia wnętrza w rozumieniu dosłownym, ale również optycznym. Ponadto miło jest wstać rano z łóżka i postawić stopy na miękkim podłożu. Wybierając dywan do sypialni, należy pamiętać, aby margines po obu stronach łóżka wynosił około 45-60 cm. Należy unikać sytuacji, gdy dywan znajduje się jedynie w dole łóżka. Jeśli mamy w sypialni szafki nocne, postarajmy się, aby w całości znalazły się w obrębie dywanu lub całkowicie poza nim.

Dywan w salonie

Poza efektem dekoracyjnym dywan w salonie pełni funkcję scalającą poszczególne elementy wnętrza – kanapę, fotele, pufy i stolik kawowy. W tym celu należy umieścić go centralnie względem kompletu wypoczynkowego oraz zadbać o jego względnie spory rozmiar w tej strefie. Kanapa i fotele powinny w całości znaleźć się na obszarze dywanu. Jeśli nie mamy takiej możliwości, to warto zadbać, by chociaż przednie nogi wspomnianych mebli umieścić na kobiercu. Unikać należy małych dywaników położonych pod stolikiem – wprowadzają bowiem nieład i zmniejszają optycznie pomieszczenie.

Dywan w jadalni

Jadalnia to pomieszczenie, w którym często przesuwamy krzesła, dlatego dywan powinien być funkcjonalny i nie utrudniać tej czynności. Najlepiej zatem kupić dywan, np. w sklepie Carpet Outlet na tyle duży, żeby krzesła po odsunięciu od stołu nadal w całości mieściły się w jego obrębie. Aby mieć pewność, że dobrze dobierzemy rozmiar dywanu, to do wymiarów stołu należy dodać ok. 95 cm z każdej strony.

Wejdź na www.carpetoutlet.pl i zapoznaj się z szeroką ofertą dywanów do każdego pomieszczenia

pozycjonowanie stron katowice