PODZIEL SIĘ

Dzisiejsze czasy oferują wiele udogodnień nie znanych ludziom żyjących kilkadziesiąt lat wcześniej. Możliwość poruszania się samochodami bądź komunikacją miejską sprawia, że coraz mniej czasu spędzamy w ruchu. Również coraz więcej prac jesteśmy w stanie wykonywać bez opuszczania choćby sypialni. Naturalną konsekwencją takiego stylu życia jest ograniczenie aktywności fizycznej do minimum. Na szczęście, coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że to właśnie aktywność fizyczna powoduje, że jesteśmy w stanie przez długi okres czasu pozostawać w dobrym zdrowiu, zarówno fizycznym jak i psychicznym. Bo to właśnie podczas uprawiania sportu człowiek jest w stanie odpocząć po ciężkiej dobie czy też naładować się pozytywną energią przed nadchodzącym dniem. Dla takich ludzi dedykowana jest właśnie dieta samuraj.

Dieta samuraj – kompromis dwóch diet

Jak podaje www.kuźnia-zdrowia.pl , dieta samuraj jest odpowiedzią na oczekiwania wszystkich, którzy wcześniej stosowali dietę paleo bądź niskowęglowodanową. Żyjąc wedle filozofii naszych przodków bądź spożywając posiłki z niewielką zawartością węglowodanów jesteśmy oczywiście w stanie utrzymać organizm w dobrym zdrowiu. Niestety, jeżeli chodzi o sprawność fizyczną, to właśnie dieta samuraj jest w stanie przyczynić się do jej wzrostu. Jest to dieta bazująca na nieprzetworzonych, wysokiej jakości produktach. Nie zawiera glutenu oraz nabiału. Jej głównymi składnikami są mięso, owoce, warzywa oraz bezglutenowe zboża (tapioka, gryka). Należy jednak zauważyć, że dieta samuraj nie jest dla każdego, ponieważ duża ilość węglowodanów u osoby nie uprawiającej sportu może przyczynić się do wzrostu tkanki tłuszczowej – czyli osiągnąć efekt przeciwny do zamierzonego.

Jak wygląda jadłospis diety samuraj?

Według informacji podanych przez Kuźnia Zdrowia , dieta samuraj składa się z pięciu posiłków. Posiłek białkowo- tłuszczowy zawiera wysokiej jakości mięsa oraz kapustę kiszoną. Natomiast w porze treningu warto przyjąć węglowodany w formie płynnej. Na noc natomiast należy skonsumować pełnowartościowy posiłek zawierający chude mięso oraz bezglutenowe zboża np. ryż lub kaszę jaglaną.

pozycjonowanie stron katowice