PODZIEL SIĘ

Nikogo nie trzeba przekonywać o szkodliwości zagrzybienia w budynku. Oprócz nieestetycznego wyglądu i brzydkiego zapachu, bardzo groźne są powikłania zdrowotne. To nie tylko niebezpieczne odpadanie tynków i pękanie sufitów, ale też szereg dolegliwości dla naszego organizmu, jak nudności, zawroty głowy czy alergie. Warto zatem jak najszybciej zająć się problemem zagrzybiałych pomieszczeń, sięgając po profesjonalne firmy, jak Akademia Czystości. Dzięki specjalistycznej wiedzy pracowników oraz odpowiednim środkom, z pewnością pozbędą się niebezpieczeństwa.

Pleśnie a grzyby

Pleśnie porastają jedynie powierzchnię drewna, przez co traci ono estetyczny wygląd. Nie wpływają natomiast na jego wytrzymałość. Pleśń tworzy plamiste skupiska w różnych kolorach (najczęściej czarne, rdzawe, cytrynowe lub zielone). Grzyby natomiast, w przeciwieństwie do pleśni niszczą drewno. Tworzą watowate narośla i pajęczyny z grzybni. Szybko rozkładają drewno, materiały drewnopochodne, a nawet beton.

Objawy zagrzybienia

Szybkiemu rozwojowi grzybów sprzyjają wysoka wilgotność i brak cyrkulacji powietrza. Niemal natychmiast można zauważyć typowy dla danego gatunku wygląd i kolor grzyba. Umożliwia to jego rozpoznanie, ocenienie skali zagrożenia i dobranie odpowiednich środków grzybobójczych. Grzyby rozprzestrzeniają się łatwo przez zarodniki i sznury grzybniowe. Przyjmują postać puszystej grzybni, sznurów grzybniowych lub mięsistych płatów. Natychmiast pojawia się również nieprzyjemny zapach. W takiej sytuacji jak najszybciej należy wezwać firmę, na przykład Akademię Czystości, aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo osób przebywających w danych pomieszczeniach.

Sprawdź kompleksową ofertę firmy zajmującej się sprzątaniem biur, powierzchni przemysłowych i firm na http://akademiaczystosci.com.pl

pozycjonowanie stron katowice