PODZIEL SIĘ

Trądzik to zmora wielu nastolatek i nastolatków. U dziewcząt okres dorastania przypada na 11-13 rok życia, a u chłopców około 2-3 lata później. Zmiany w ciele, problemy z nadmierną potliwością oraz trądzik pojawiający się w okresie dojrzewania niekorzystnie wpływają na samoocenę młodzieży. Z pewnością każdy z nas pamięta ten czas.

Dlaczego pojawia się trądzik?

Skóra zawiera wiele milionów gruczołów łojowych, które wydzielają na jej powierzchnię substancję tłuszczową, zwaną łojem. Naturalnie zapewnia on skórze prawidłowy wygląd i zabezpiecza ją przed wysychaniem. Ale kiedy łój jest wytwarzany w nadmiernej ilości, powoduje zatkanie ujść gruczołów łojowych, a w efekcie pojawiają się wykwity trądzikowe. W takich niedrożnych ujściach gruczołów rozwijają się bakterie i powstaje stan zapalny, na przykład w postaci grudek czy krost. Zaskórniaki  pojawiają się głównie na twarzy i plecach.

 

Konieczna jest pielęgnacja

Prócz wdrożenia leczenia dermatologicznego niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry trądzikowej. Oczywiście nie wolno wyciskać ani drapać zmian, bo trudniej się goją, a w efekcie końcowym pozostają blizny. Do mycia twarzy należy używać łagodnych preparatów, Kosmetykami dedykowanymi skórze trądzikowej są także dostępne na www.drogerialilaroz.pl toniki antybakteryjne, żele punktowe, detoksykacyjne maseczki czy sera regulujące. Odpowiednio dobrane preparaty pomogą bowiem w walce z bakteriami, a ich regularne stosowanie pozwoli Cieszyc się piękną, promienną cerą bez wyprysków.

 

pozycjonowanie stron katowice