PODZIEL SIĘ

Chmury nie są dla użytkowników Internetu niczym nowym – umożliwiają przechowywanie danych, oszczędzając w ten sposób również miejsce na dysku komputera stacjonarnego czy laptopa. Chmury (czy też dyski zewnętrzne internetowe) udostępniane są przez największych graczy na rynku, m.in. Google. Warto jednak wiedzieć, że chmury mogą znacząco obniżyć koszty prowadzenia firmy. Czy warto w nie zainwestować, aby w przyszłości oszczędzić?

Chmury obliczeniowe do zadań specjalnych!

Drugim rodzajem chmur są chmury obliczeniowe – w tym przypadku nie jest to przestrzeń dyskowa, ale konkretna infrastruktura dedykowana dla konkretnego odbiorcy. Chmury obliczeniowe mogą stanowić usługę samą w sobie, mogą przybrać formę platformy dla użytkowników, ale również oprogramowania, rozumianego jako usługa. Istotne jest to, aby chmura była idealnie dopasowana do oczekiwań konkretnego klienta. Chmury obliczeniowe wybierane są zazwyczaj przez średnie i duże firmy, a ich dostosowaniem i wdrożeniem zajmują się wyspecjalizowane firmy IT. Wykorzystanie chmury obliczeniowej pozwoli na zmniejszenie potrzeb związanych z serwerownią, zatrudnieniem dodatkowych informatyków. Stworzenie systemu w chmurze to także szansa na pracę bez względu na miejsce.

Czy chmura może być wykorzystana również przez małych przedsiębiorców?

Zdecydowanie tak – wiele firm zewnętrznych udostępnia swoim klientom konkretne oprogramowanie, właśnie „zawieszone” w chmurze. W ten sposób możliwe jest wykupienie, w formie abonamentu, możliwości korzystania z interesujących nas programów, bez konieczności kupowania drogich licencji dla firm. Wykorzystanie chmury to także możliwość postawienia całego systemu firmowego bez konieczności zakładania własnego serwera. Wszystko dzieje się wirtualnie!

Sprawdź ofertę na http://sidgroup.pl/oferta/

pozycjonowanie stron katowice