PODZIEL SIĘ

Powszechnie znaną przez wszystkich marketingowców prawdą jest to, że ruchomy obraz stanowi jedną z najskuteczniejszych metod promocji. Jednak, czy aby wszyscy wiemy, co zrobić by filmy promocyjne bezpośrednio przekładały się na wzrost sprzedaży? Jak wykorzystać potencjał produkcji filmowej, którą zlecimy profesjonalistom, np. z firmy Filmowa? Wystarczy odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania. Jakie? Podpowiadamy!

Czy scenariusz przekazuje wizję?

Pierwszym krokiem na drodze do stworzenia filmu promocyjnego jest przygotowanie precyzyjnego scenariusza. Możemy go napisać samodzielnie lub po spisaniu najważniejszych informacji na temat tego, co chcemy zawrzeć w materiale, zlecenie pracy nad nim domowi produkcyjnemu. Należy pamiętać, że współcześnie percepcja widza jest ograniczona do kilku sekund. Jeśli w tym czasie film promocyjny nie skupi jego uwagi z pewnością odbiorca nie obejrzy go do końca. A zatem klucz do sukcesu to krótki i zwięzły scenariusz, który wypunktuje najważniejsze zalety firmy, jej produktów lub usług.

Czy film promocyjny angażuje widza?

W dzisiejszych czasach skuteczna kampania wideo marketingowa to taka, która angażuje widza już od pierwszej sekundy. W końcu każdego dnia na całym świecie powstają setki godzin filmów. Nieliczne z nich mają szanse na sukces. Wobec tego, jeżeli w filmie są ujęcia lub dłuższe fragmenty, które można wyciąć bez straty dla filmu powinniśmy to zrobić. Najlepiej wszystko konsultować z www.filmowa.pl oraz osobami niezależnymi. To co im się nie podoba, wydaje nudne, usuwajmy już na etapie pisania scenariusza. W ten sposób nie tylko zaoszczędzimy czas pracy ekipy filmowej, ale również koszty produkcji. Taką samą analizę powinniśmy przeprowadzić już po zmontowaniu. Film promocyjny ma angażować, nie nużyć.

pozycjonowanie stron katowice