PODZIEL SIĘ

Peru to coraz popularniejszy cel wakacyjny wielu turystów. To kraj archeologii, bogactw naturalnych, a także starej i fascynującej kultury. Znajdziemy tu zarówno pustynne tereny, jak i górskie szczyty oraz amazońską dżunglę. Warto dowiedzieć się więc, czym może zachwycić nas ten piękny kraj.

Wyjazd do Peru powinniśmy dokładnie zaplanować, aby udało nam się zwiedzić jak najwięcej miejsc. Jednym z nich jest kanion Colca, który jest obowiązkowy na liście miejsc do zwiedzenia. Jest to jeden z najgłębszych wąwozów na świecie, a jego dno pokryte jest głazami i pozbawione wszelkiej roślinności, przez co często porównuje się je do powierzchni księżyca. Możemy wziąć udział w zorganizowanej wyciecze, podczas której będziemy mogli podziwiać piękne krajobrazy, czy latające nad naszymi głowami kormorany. Wizyta w mieście Cuzco sprawi, że nas wyjazd do Peru z pewnością będzie udany i intrygujący. Jest to miasto najchętniej odwiedzane przez turystów w całym kraju, znajduje się na wysokości ponad 300 metrów nad poziomem morza, a jego nazwa oznacza „pępek świata”. Znajdziemy tu przepiękną architekturę, kościół El Triunfo, klimatyczne restauracje, a także muzykę na żywo.

Najpopularniejszą atrakcją Peru jest machu Picchu, czyli zaginione miasto Inków. Położone jest w głębi Świętej Doliny i jest niezwykle fascynującym miejscem – do dziś nie jest wiadome, kto tam mieszkał i dlaczego nagle wszyscy opuścili całe miasto. Możemy dostać się tam pociągiem, autobusem lub pieszo. Z roku na rok przybywa tu coraz większa liczba turystów, przez co miejsce to stało się najpopularniejszą atrakcją Peru.

Jednym z najpiękniejszych miejsc w Peru jest również Jezioro Titicaca, które jest największym jeziorem wysokogórskim na świecie. Jednocześnie Titicaca stanowi naturalną granice między Peru oraz Boliwią. Na jeziorze znajdują się również naturalne wyspy, takie jak Amantani, Taquile, Suriqui, czy Wyspa Słońca.

Planując wycieczkę do Peru, możemy być pewni, że wrócimy z głową pełnych pięknych wspomnień i niesamowitych przeżyć.

pozycjonowanie stron katowice