PODZIEL SIĘ

Odkąd sięgamy pamięcią, żelazko to jeden z najważniejszych małych sprzętów AGD. To dzięki niemu nasze ubrania zawsze wyglądają świeżo i elegancko, firany stanowią idealną ozdobę okien, zaś pościel zaprasza do przyjemnego snu i odpoczynku. W sklepach z wyposażeniem gospodarstwa domowego, takich jak Sferis.pl znajdziemy obecnie bardzo dużo modeli i przeróżnych wersji żelazek. Stąd też wybór odpowiedniego urządzenia, które w stu procentach spełni nasze oczekiwania i wymagania może być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim musimy przemyśleć, jaki typ żelazka okaże się dla nas lepszy – klasyczne żelazko parowe czy też stacja parowa, czyli żelazko systemowe?

Żelazko parowe

Żelazko parowe jest dość lekkie, a więc i łatwe w prowadzeniu. Pozwala też na użycie pary wodnej, dzięki której zwilżone włókna materiału szybko rozluźniają się, a co za tym idzie w łatwy sposób można je rozprasować. Jest to szczególnie przydatne w przypadku prasowania bardzo sztywnych, mocno wygniecionych tkanin. Należy jednak pamiętać o uzupełnianiu wody w specjalnym zbiorniku o pojemności około 300 mililitrów, który mieści się w korpusie żelazka. Z pewnością warto też dopłacić do modelu, wyposażonego w funkcję samooczyszczania. Takie żelazko wydaje się wystarczające dla niewielkich rodzin.

Żelazko systemowe

Na www.sferis.pl znajdziemy również żelazka stanowiące stację parową, w której wytwornica pary znajduje się poza żelazkiem. Urządzenie takie jest zdecydowanie bardziej efektywne, dlatego stanowi najlepsze rozwiązanie dla dużych gospodarstw domowych, w których systematycznie gromadzą się prawdziwe stosy wypranych rzeczy do wyprasowania. Urządzenie posiada bowiem zbiornik na wodę o pojemności około 1 litra, w którym wytwarzana jest para, a następnie przekazywana specjalnym przewodem do żelazka. Dzięki temu można bezustannie prasować ubrania przy użyciu pary i to bez konieczności dolewania wody mniej więcej przez dwie godziny. Dodatkowo stacje parowe wytwarzają parę na stałym, bardzo wysokim poziomie. Żelazka takie są również lżejsze. Pozwalają szybko i skutecznie prasowanie nawet najbardziej pogniecione tkaniny, nawet złożoną pościel, gdyż docierają do kilku warstw materiału.

pozycjonowanie stron katowice