PODZIEL SIĘ

Ogrodzenie naszej działki jest podstawową czynnością którą należy wykonać podczas trwania budowy naszej nieruchomości. Mogą pojawić się również sytuacje, w których będziemy zmuszeni do jego wymiany np. w wyniku pojawienia się uszkodzeń mechanicznych. W takim przypadku pomocą służy firma Euro Fences, zajmująca się między innymi sprzedażą różnego rodzaju konstrukcji zabezpieczających dom. Głównym celem każdego ogrodzenia, niezależnie od tego z jakiego tworzywa się składa jest zabezpieczenie mieszkańców posesji przed wtargnięciem na jej teren nieproszonych gości oraz zwierząt. Przy wyborze konstrukcji okalającej dom należy wziąć pod uwagę trzy czynniki: estetyczny, praktyczny oraz ekonomiczny. Na stronie www.euro-fences.pl można się zapoznać z bogatą ofertą ogrodzeń odpowiadających osobom ceniącym sobie wygodę oraz funkcjonalność.

Na co musimy zwrócić uwagę stawiając ogrodzenie na granicy działki z sąsiadem?

Przed zakupem ogrodzenia warto zapoznać się podstawowymi aspektami prawnymi. Jeżeli planujemy postawić panele ogrodzeniowe bezpośrednio w granicy z naszym sąsiadem, niestety nie mamy pełnej dowolności co do wyboru rodzaju ogrodzenia. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie warto porozmawiać z osobami, których działki graniczą z naszą posesją oraz spróbować dojść do porozumienia. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie postawienie ogrodzenia przed miejscem, w którym kończy się granica naszego gruntu.

Jakie obostrzenia prawne powinno spełniać każde ogrodzenie?

Prawo wymusza na właścicielach domów przestrzegania określonych procedur. Na przykład wszystkie działki znajdujące się na skrzyżowaniach dróg muszą mieć ścięte narożniki. Podobna sytuacja będzie miała miejsce w przypadku terenów usytuowanych przy drogach. Wszystkie posesje ulokowane w najbliższym sąsiedztwie jezdni będą musiały mieć pozostawiony pas wolnego gruntu, który umożliwi ewentualne poszerzenie drogi w przyszłości.

pozycjonowanie stron katowice